Prangosen dy persona në Tiranë, plagosën njëri-tjetrin pas sherrit për pronën

0
355

Policia e kryeqytetit ka arrestuar dy shtetas, Eduart Dushku, 41 vjeç, dhe Skënder Osma, 38 vjeç, të dy banues në Tiranë, pasi janë konfliktuar për pronën në kryeqytet.

Konflikti ka degraduar duke bërë që dy personat të nxjerrnin mjete të mprehta për të goditur njeri-tjetrin.

Bluzat e bardha, bëjnë me dije se shtetasin ndodhen jashtë rreziku për jetën.

Mbi të dyshuarit rëndojnë akuzat për veprat penale “Plagosje lehtë me dashje” dhe “Mbajtja pa leje e armëve të ftohta”, parashikuar nga neni 89 dhe 279 i Kodit Penal.

Materialet u referuan pranë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësorë Tiranë, për hetime të mëtejshme.