Shembja e Teatrit/ Trebicka: Duhet t’i themi “f*ck you” këtij tonit, do vazhdojmë të protestojmë

0
253

Mbrëmjen e sotme, aktorë dhe qytetarë janë mbledhur sërish pranë Teatrit kombëtar, ku po vijojnë të kërkojnë të mos shembet. Gjatë fjalës së tij, aktori i njohur Alfred Trebicka i ka bërë thirrje edhe një herë qeverisë që të mos preket Teatri, ndërsa thirrja ka qenë edhe për qytetarët për të mos ndalur së protestuari deri sa të anulohet ky projektligj. “Robert De Niro i tha f*ck you Donald Trump, dhe ne duhet ti themi këtij tonit f*ck you”, tha Trebicka. Ndërkohë nga ana tjetër Edmond Budina u shpreh se do të “ngujohen në teatër dhe se nuk largohen nëse qeveria nuk tërhiqet nga shembja”.
“Të premten në orën 19:00 të mblidhemi dhe ti kërkojmë qeverisë të tërhiqet nga drafti”, u shpreh ai.

/panorama/