Shkarkohet trajneri i njohur i Premier Leagues

0
1488

Trajneri i Watfordit, Walter Mazzari zyrtarisht i ka dhënë fund aventurës në Premier Leaguen angleze. Ky shkarkim per tranjerin ka ardhur nga ecuria e keqe e 5 ndeshieve te fundit nga te cilat  ka marr 0 pike.

Por fati i mire per ekipin e Watfordit eshte qe  mban vendin e 10 ne kampionat ku dhe ka  siguruar  mbijetesen per kete sezon.

Lajmi i shkarkimit është konfirmuar nga klubi britanik të cilët theksuan se tekniku italian do të drejtojë skuadrën edhe ndeshjen e fundit, shkruan “Daily Mail”

Mazzari u bë trajner i skuadrës angleze në fillim të sezonit, ndërsa më herët ishte pjesë e Interit dhe Napolit.