Tërmet në Mal të Zi, lëkundjet ndjehen në Shqipëri dhe Kosovë

0
52

Një tërmet me magnitudë 4.4 ka rënë juglindje të Malit të Zi duke bërë që lëkundjet të ndjehen edhe në veri të Shqipërisë dhe Kosovë.

Nga të dhënat zyrtare epiqendra e tërmetit ka qenë 35 km në perëndim të Pejës dhe me thellësi 5 km.

Përveç panikut të krijuar, deri në këto momente nuk është raportuar për dëme materiale apo njerëzore në asnjë prej shteteve.