A ka negociata me grupin e Gaz Bardhit për një bashkim të mundshëm? Ia si përgjigjet Berisha

0
133
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Ka përfunduar mbledhja e Grupit Parlamentar të Sali Berishës.

Ky i fundit, ka deklaruar se është vendosur mes të tjerash që të vazhdohen negociatat me Gazment Bardhin dhe grupin e tij për një bashkim të mundshëm.

“Grupi me unanimitet të plotë pas diskutimeve të secilit, ishte i mendimit që të vazhdojnë negociata me grupin, deputetët e tjerë të Gazment Bardhin, me qëllimin më të mirë, arritjen e një bashkimi, pasi konstatohet se ky vullnet ekziston nga të gjitha palët. Unë e quaj këtë vendim një vendim të drejtë në përputhej me interes atë PD, anëtarëve dhe simpatizantëve të saj”, tha Berisha.

Zjarr Tv Ad