Barcelona-Juventus 2-2, golave të Dembele u përgjigjet Moise Kean

0
63

Miqësorja e zhvilluar në Shtetet e Bashkuara midis Barcelonës dhe Juventusit është mbyllur në barazim 2-2.

Edhe pse ky ishte një takim miqësor, skuadrat kanë dhuruar spektakël në fushën e lojës.

Osman Dembele ishte i papërmbajtshëm në krahun e djathtë ku në minutën e 34-ët pas një topi të marrë nga Dest, depërtoi në zonë dhe e coi topin në fundin e rrjetës. Pesë minuta më vonë ishte sulmuesi i Juventusit Kean që mori një assist nga Cuadrado dhe me portën e zbrazur barazoi shifrat në 1-1. Por menjëherë në aksioni pasardhës Dembele shënoi një tjetër super gol, duke e mbyllur pjesën e parë me avantazhin 2-1.

Në pjesën e dytë Kean firmosi edhe dopjetën personale duke shënuar edhe golin e barazimit për Juventusin me rezultatinqë do të mbetëj i pa nsdryshuar deri në fund të takimit.