“Çdo ditë ka një skandal të ri”/ Berisha: Janë marrë 7 milionë euro për festa, të tjerët vazhdojnë marrin bukën me listë

0
74
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Ish-kryeministri Sali Berisha në një konferencë me gazetarët, tha se në fondin e emergjencës janë marrë 7 mln euro për festa e ahengje.

“Çdo ditë del një skandal. Është ndërhyrë në buxhetin e shtetit, për të krijuar fonde të rezistencës sociale thotë, por çfarë na del? Na del fondi i ahengjeve sociale, i orgjive sociale, a mund të imagjinoni ju që nga fondi i emergjencës, të miren 7 milionë euro vetëm për festa dhe ahengje të bashkisë dhe ministres së kulturës, të tjerët vazhdojnë marrin bukën me listë”, tha ai.

Zjarr Tv Ad