“Çfarë po ndodh në Big Brother” Arbana Osmani i thotë Oltës të dal nga shtëpia dhe ta lër lojën për shkak se….

0
15
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Gjatë izolimit në “burg”, nuk kishte sesi të mungonin debatet mes Oltës dhe Luizit.

Luizi bëri një lojë me Oltën, Armaldon dhe Kristin. Ai tha se kishte negociuar me Vëllain e Madh për daljen nga burgu.

Ndonëse nisi si lojë, Olta e mori si provokim dhe komenti i Luizit shkaktoi debat për ashpër mes tij dhe Oltës.

Olta: Luizi më bëri ta besoj këtë gjë. E vërteta është që ai hyri shumë shpesh te dhoma e rrëfimit dhe unë e besova. Besimi u forcua akoma më shumë kur erdhi zarfi i bardhë. Unë rash brenda komplet. Nuk më duket e bukur, por u shqetësova. Nuk mund të spekulosh sikur po negocion me Vëllain e Madh.

Luizi: Çfarë flitet në dhomën e rrëfimit, qëndron aty.

Olta: Ti një gabim e bëre.

Luizi: Nuk të ndërpreva. Nuk përdoret kurrë Vëllai i Madh sikur është bashkëpunëtor me ndonjërin prej nesh. Kisha gjithë ditën që i thoja që kam negociuar, por pa përmendur Vëllain e Madh. Unë hyra dhe i thash jam duke negociuar daljen tonë. Unë i thash që tani do vijë zarfi i bardhë që ne të dalim.

Olta: Dhe faktikisht ashtu doli.

Luizi: Unë jam i lirë të bëj dhe të them çfarë të dua.

Olta: Ti pe zarfin dhe erdhe na e the ti.

Dea: Më fal, për çfarë po debatoni? Luizi thjesht bëri një lojë.

Olta: Nuk mund ta përmendësh Vëllain e Madh.

Luizi: Unë fjalën Vëllai i Madh nuk e kam përmendur në asnjë moment.

Olta: Është e shëmtuar, kjo që po bën Luizi.

Luizi: Hape derën dhe ik.

Olta: Me mua e ke ti?

Luizi: Me ty e kam, hape derën dhe ik.

Zhaklin: Debatet mes jush janë absurde. Olta e njeh Luizin dhe lojën e tij. Nuk është hera e parë që ai krijon situata të tilla. Ky debat është artificial.

Dea: Pse po afrohem unë të ushtria e Luizit?

Bledi: Ka qasje me mënyra të tjera.

Arbër: Është lojë e pisët të përfshish Big Brother në këtë lojë. Nuk e kuptoj sesi Olta e mendon se mund të ketë pasur një negocim mes tyre. Kë ka mik Luizi, na e thuaj edhe ne.

Kiara: Që nga dita e parë, Olta më ka thënë se kjo histori dashurie do të prishë lojën.

Olta: Kiarën e vlerësoj si njeri, por si lojtare nuk më duket e fortë.

Zjarr Tv Ad