Çollaku: Kur vendin e ke bërë m*t, nuk lahet dot me Sh..Kullë

0
486
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Nga Basir Çollaku

Kur inceneratorët përvëlojne gjysmën e qeverisë bashkive dhe Erion Veliajn

Kur “Metamorfoza” belgo-franceze, holandeze, te përcëllon biznesmenë, bashkiakë, prokurorë, 10 përqind të policisë në tavë bandash, KM e përmendur në komunikime mafioze duke bërë investues strategjik biznesmenin e vrasjeve me klering

Kur TIMS kanibalizon çdo ligj duke shpartalluar sigurinë kombëtare, nga të emëruar postierë privatë dhunshëm, e drejtuesit e policisë rrinë si eunukë.

Ndërsa prokurorët e gushtit të mburrjes, dremisin sa të harrohet gjëma e sigurisë, e iranianëve të Edi Ramës.

Kur bën ministër Taulant Ballën për ti njerrë ujë të zi paligjshmërisë, pastruar dosje ku edhe ai gjendet shpesh nëpër fsshikuj hetimorë.

Kur ke së paku 10 Ministra te dera e SPAK

Kut Zëvëndëskryeministri i pandehur për korrupsion e krim, e le të ikte në arrati.

Kut një ministër të brendshëm Tahiri, të dënuar për afera ndërkombëtare droge, tjetri Xhafa, larguar nga posti i ministrit për vëllanë e dënuar ndërkombëtarisht për trafik droge.

Kur Ndrangheta e Mafia na kanë bërë parcelë të tyre.

Kur Olsi Ramën, vëllanë e Kryeministrit e përmendin investigimet evropiane të lidhur me biznesin mafioz të call centerave financiarë

Kur miraton ligjërimin e mbjelljes së drogës për të lehtësuar rrugët grupeve kriminale për të rregulluar pak eksportet

Kur rikthen bastet sportive sepse duhet të pastrosh paratë kriminale

Kur pas Ahmetaj përpëlit e shet Damian Gjiknurin për inceneratorët, energjinë e naftën dhe kusure të tjera

Kur presidenti Begaj, ministresha Xhaçka, shefi shtabit të përgjithshëm, gjysma e Këshillit të Sigurisë Kombëtare japin bazat detare, territore edhe të NATO, si byrekë për oligarkët.

Kur repartet e komandove në Zall herr, edhe kjo demek ushtri pjesë e NATO mbillet drogë më shumë se bar lopësh

Kur ke korruptuar numrin tre të FBI në USA, bashkë me rusë e kinezë, duke paguar dhe majmur me biznese.

Kur miliarda euro piramidale në Portin e Durrësit hidhen me emra sheikësh arabë, por janë shqipfolës ustallarët e vërtetë.

Kur 74 mijë shqiptarë vitin 2022 kanë aplikuar e marrë leje qëndrimi në BE për të ikur nga ferri ndërtuar nga ti

Kur je në shumë-lemë në duhet të palosësh në qeli Erjonin tani apo ta lësh për në fund, si ciklopi i premtoi Odiseas

Kur të ka rrëshkitur pak vakti dhe në mëngjes sheh në rradhë te Prokuroria, Peleshin, Agaçin, Brahimin, Xhaçkën, Krifcën, Gjknurin, Beqen, Benetin, Dakon e Safetin.

Kur je duke mbyllur pazarin marramendës të naftës së detit dhe të duhet rrëmujë mos blegërijnë delet

Kur nga opozita të duhet një dorë dhe sajdis, poshtëron dhe ujdis palluqen e rradhës.

Kur i kërcet rritje taksash banesash për një dorë plaçkë kriminale.

Kur Teatrin Kombëtar e kafshon me dhëmbët e skuthërisë së Veliajt

Kur të duhet amnistia për të sjellë paratë e zeza ortakët e trafikut dhe korrupsionit.

Kur mediet i ke tredhur e mban me lak në fyt nga mjalti portofolit e borderosë ushqyer prej teje.

Kur je prokuror polic e gjykatës

Kur rrëmben pronat për vete dhe oborrin tënd

Kur diplomatët i mëkon me ndere financiare biznese dhe eskorta krevati

Kur e ke bërë të gjithë Mut, të duhet nga një kullë në ditë të trullosësh stomakboshët shqiptarë

Zjarr Tv Ad