Drogë në Greqi përmes Shqipërisë, arrestohet malazezi

0
656
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Një sasi droge që ishte fshehur në shasinë e një mjeti të sekuestruar në pikën kufitare të Kapshticës.

Droga vinte nga Mali i Zi dhe përmes Shqipërisë do të kalonte në Greqi. Policia bëri të mundur ndalimin e shtetasit malazez Dragolub Konatar, 46 vjeç.
“Dogana në bashkëpunim me Policinë Kufitare kapet një sasi cannabis sattiva, e cila u evidentua gjatë procesit të skanimit. Droga u kap në një mjet tip furgon, me targa MNE AE 066, që udhëtonte nga Mali i Zi, përmes Shqipërisë drejt Greqisë. Furgoni nuk ishte i ngarkuar me mallra, ndërsa droga ishte e fshehur ne shasinë e mjetit. U ndalua drejtuesi i mjetit, shtetasi malazez, Dragolub Konatar, 46 vjeç”,thuhet në njoftimin e policisë.
Policia-shqiptare-Foto-arkiv-650x358

Zjarr Tv Ad