Fillimisht zgjedhje të lira parlamentare dhe vendore/ Basha: PD ka gati planin për daljen nga kriza

0
6

Kryetari i Partisë Demokratike, gjatë takimit me fermerët në Devoll, është shprehur ndër të tjera se me ardhjen në pushtet PD ka një plan për të dalë nga kriza, po për këtë duhet të kemi fillimisht zgjedhje të lira dhe parlamentare në një ditë me ato vendore.

‘Rama financon propagandën me paratë që ju merr ju. Korrupsionin e solli vetëm një njeri, Edi Rama që e ktheu vjedhjen në art. Vetëm muajt e fundit dhjetëra million euro zhduken dhe i jepën dy tre miqve të Ramës. Shikoni koorporatën e investimeve, korportaën e hajdutërisëqë është krijuar për të marrë pronat e shqiptarëve dhe për tja dhënë miqve të Edi Ramës

Për Edi Ramën është jetike kapja e drejtësisë. Vendi është zhytur në paligjshmëri. Zgjidhja e vetme për ta nxjerrë vendin nga kjo gjendje janë zgjedhjet e lira

Ne kemi një plan për të dalë nga kriza, por për këtë duhet që të kemi zgjedhje të lira e të ndershme parlamentare në një ditë me ato vendore

Fermerët ankohen për braktisjen e fshatit: Po na largohen të rinjtë dhe krahu punëtor. Familja po ikën, djemtë po ikin dhe ne po mbetemi në pikë të hallit. Shkollat po na mbyllen’-tha Basha ndër të tjera.