FRPD – LRI marshim paqësor kundër përdorimit të gazit në protestë

0
9

Të rinjtë e FRPD dhe të LRI kanë dalë sot në një marshim paqësor kundër përdorimit të gazit lotsjellës ditën e djeshme në protestën e opozitës, por edhe në protesta të tjera. Të kapur dorë për dore të rinjtë kanë ecur në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, duke u ndaluar për disa momente edhe para Ministrisë së Brendshme. Ata mbanin me vetë edhe gundragaz, në shenjë protestë kundër përdorimit të gazit gjatë protestave.