I thyen dhëmbët të dashurës sepse ndryshoi foton e profilit në Facebook

0
13

Një grua u sulmua nga i dashuri i saj i dhunshëm, pasi ‘ndryshoi foton e profilit në Facebook ‘.

Lois Ashton, nga Liverpuli, e goditi aq fort në fytyrë sa tre nga dhëmbët e saj ranë jashtë.

29-vjeçarja, e cila tani është e detyruar të veshë dhëmbëza, u sulmua nga ish-i dashuri Andrew McNair pas një nate me shokë.

McNair, i cili është burgosur për 36 muaj, nisi sulmin e dhunshëm pasi pa se Ashton e kishte hequr atë nga fotografia e profilit të saj, raporton Liverpool Echo.

Ai tha se ajo shkoi në shtrat atë mbrëmje pasi kishte ndryshuar foton e saj të profilit në Facebook.

Por mëngjesin e ardhshëm ajo u zgjua nga britmat e McNair.

McNair pastaj vazhdoi të godasë.

Pas sulmit, ajo nuk e raportoi atë në polici “nga frika” dhe u transferua në një strehë për dhunën në familje për gratë.

Por, pas kërcënimeve të përsëritura të abuzimit nga McNair, ajo vendosi ta raportonte.

Andrew McNair u paraqit në gjykatë në nëntor 2017 dhe u dënua me 36 muaj burg pasi u deklarua fajtor për sulme, plagosje dhe shkatërrim të pronës.

Por zonja Ashton, e cila ndoqi gjyqin, tha se tani ai është liruar.