Ilir Meta: Lorjat e këtij aventurieri kanë përfunduar njëherë e përgjithmonë

0
101
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta ishte mbrëmjen e djeshme i ftuar në emisioni Shkruaje në akull në Zjarr TV, ku ka folur në lidhje me zgjedhjet vendor të cilat do te mbahen me datë 14 maj.

I bindur për fitoren e koalicionit Bashke Fitojmë, Ilir Meta është shprehur se me date 14 maj shqiptarët do të shpëtojnë nga ky sekt i papërgjegjshëm dhe cnjerëzor që mban recorded më të zeza për largimin e shqiparëve, motrave dhe vëllezerve tanë.

I pyetur nga Ismet Drishtit se s ii pëegjigjet kryemistrit kur thotë se shqiptarëve se ratë në prehrin e Ilir Metës, kreu i PL shprehet se:

“Kryetari qënka shqetësuar se demokratët gjoja po votokan për të majtë, kjo në rradhë të parë shkakton humor të madh brenda vetë Partisë Socialiste, e cila do t’i jape përgjigjen më të mirë këtij aventurieri. Lojrat e tij me diversion brenda opozitës kanë përfunduar njëhere e përgjithmonë.

Koalicioni Bashke Fitojmë është një koalicion i hekurt pasi bazohet në parime të cilat i shërbejnë vendit, i shërbejnë qytetarëve dhe do të vendosin kushtetueshmërinë dhe pluralizmin politik njëherë e përgjithmonë, duke crrënjosur monizmin e tij të neveritshëm.”

Zjarr Tv Ad