“Një grua e blerë dhe e vrarë nga burri, një tmerr”/ Shpërthen e revoltuar aktorja e njohur shkodrane: Kjo është një tragjedi

0
278
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Aktorja Rita Gjeka ka komentuar rastin e vrasjes së tre grave nga Dan Hutra para dy ditësh. Në një intervistë për emisionin ‘Good Morning Albanians ‘ në Euronews Albania ajo tha se është një tragjedi e pashpjegueshme ndërsa shtoi se në vendin tonë mungon edukimi.

“Po dhunohemi përditë, është e tmerrshme. Po i vuaj shumë këto gjëra. Është e tmerrshme. Mungon një edukim  madh. Është një tragjedi, nuk di ta justifikojë. Është e pashpjegueshme, një grua është vlerë dhe është vrarë. Gruaja është mall. Është e tmerrshme shoqëria të bëjë diçka”,  theksoi ajo.

Zjarr Tv Ad