Rama, ironizon Rudina Hajdarin: Nuk jam dakort me ty, se si t’ja mbushim mendjen Hollandës

0
20

Tanimë i ka në dorë deputetët “tradhëtarë”, që vetëshpallen si demokratë apo të Lsi-së dhe kryeministri, nuk shmang dot tundimin për tu tallur me ta, në këtë rast e në veçanti me deputeten Hajdari.

“Nuk mund të bie dakort me Hajdarin, në atë që na sygjeron që ti mbushim mendjen Hollandës, në lidhje me Shqipërinë, nuk e di se si e mendon ajo, por për mua, më duket se është krejt e pamundur ti mbushim mendjem Hollandës, ashtu si propozon ti…” ironizoi në mënyrë të pamëshirshme kryeministri.