Reshjet shtrihen në gjithë vendin, mbrëmja e së shtunës dhe e diela me shtrëngata e rrufe

0
52
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Vendin e pret një fundjavë e paqëndrueshme veçanërisht prej mbrëmjes së të shtunës dhe gjatë së dielës, raporton Shërbimi Meteorologjik Ushtarak.

Reshjet e dobëta dhe fillimisht lokale të ditës së shtunë në mbrëmje do të përfshijnë të gjithë vendin me intensitet të ulët dhe në pjesën veriperëndimore edhe shtrëngata me rrufe.

Në orët e vona të mbrëmjes dhe pas mesnatës në veri e veriperëndim reshjet do të fitojnë intensitet deri të lartë. E gjithë pjesa bregdetare ditën e diel do të përfshihet nga reshje rrebeshe e rrufe. Të dielën në mbrëmje intensiteti i reshjeve do të vijë në rënie.

Era përgjithësisht gjatë situatës së përkeqësuar do të fryjë nga kuadrati i jugut e vrullshme në brigjet detare. Valëzimi në dete i forcës 4-5 ballë.

Zjarr Tv Ad