Ronaldo me “dy fytyra”: Ju tregoj situatën që po kaloj tek Juventusi

0
24

Tek Juvntusi ishte i dëmtuar në kombëtare rezultoi një “makineri golash”. Pasi kualifikoi Portugalinë në Kampionatin Europian 2020, Cristiano Ronaldo provoi të bëjë “paqe” edhe me trajnerin e Juventusit, Maurizio Sarri.

Raportet mes të dyve javën e fundit u tensionuan, pasi tekniku bardhezi vendosi që të zëvendësojë portugezin si në transfertën moskovite për Champions, ashtu edhe në ndeshjen e kampionatit ndaj Milanit.

“Në tre javët e fundit kam pasur një rendiment të limituar. Nuk kam bërë polemika, por nuk më pëlqen aspak të zëvendësohem, ndonëse e di që nuk kam qenë në 100% të formës time. Megjithatë unë kam sakrifikuar dhe e bëj gjithmonë këtë, edhe kur nuk jam në maksimum”, tha Ronaldo.