Të shtëna me armë zjarri në Greqi, raportohet për 6 viktima! Dyshohet se janë shqiptarë

0
129
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar gjatë ditës së sotme në Greqi, ku raportohet për 6 viktima, të cilët dyshohet se janë shqiptarë.

Lajmin e kanë bërë të ditur mediat greke, sipas të cilave, dyshohet se ngjarja të ketë ndodhur për larje hesapesh.

Pesë prej viktimave ndodheshin brenda një automjeti ndërsa njëri u gjet jashtë makinës e cila dyshohet se ka targa gjermane.

Ngjarja ka ndodhur në rrugën Arionos dhe EKAV-ja ka shkuar në vendngjarje me një njësi të lëvizshme me ekipe shpëtimi dhe një mjek, i cili konfirmon se personat që kanë marrë të shtënat kanë humbur jetën.

Forcat e Policisë kanë shkuar në vendngjarje dhe kanë rrethuar zonën, për të bërë zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Zjarr Tv Ad