Terror policor në Dibër, shoqërohet në polici makinat e kandidatit të kualicionit “Bashkë Fitojmë” Ismail Uka

0
332
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Natën e sotme vetëm 3 ditë para zgjedhjeve në Dibër ka ndodhur një incident ku policia e shtetit pa asnjë mandat kontrolli ka ndaluar makinat e kandidati të kualicionit Bashkë Fitojmë .

Makinat kanë qenë të mbuluara me logo dhe janë ndalur me urdhër të kandidatit Rrahim Spahiu dhe me urdhër të zv kryeministres Belinda Balluku.

Kjo ngjarje e paprecedentë është presion i hapur para fushate duke perdorur policinë si mjet presioni.

Policia e Dibrës është përfshirë dhe më para në Skandale ku ka dalë në përgjime ish shefi i komisariatit Robert Aga ku blinte vota për Partinë Socialiste.

Zjarr Tv Ad