Tjetër shqiptar në SERIE A

0
9

Parma do të luajë në transfertë ndaj Sasuolos aktualisht. Trajneri Roberto D’Aversa ka grumbulluar me skuadrën e parë dhe mesfushori shqiptar, Redi Kasa. Duke patur disa mungesa në këtë repart trajneri italian i ka besuar mesfushorit shqiptar duke e marrë për herë të parë me skuadrën e parë.

Redi Kasa është grumbulluar dhe nga Kombëtarja U-17 në kohën kur trajner ishte Mustedanagiç. Padyshim një hap i madh për Redi Kasan pasi është vetëm 18-vjeç.