Tre tragete ankorohen në Durrës, 4600 pasagjerë mësyjnë bregdetin

0
13

Pikat kufitare dhe portet e vendit prej ditësh janë përballur me një fluks të jashtëzakonshëm.

Gjatë ditës së sotëm karvane të gjata me mjete janë regjistruar në pikën kufitare të Morinës dhe përgjatë Rrugës së Kombit, ku mijëra shqiptarë nga Kosova kanë vërshuar drejt Shqipërisë për të shijuar këto ditë të nxehta gushti. E njëjta situatë paraqitet edhe në portin e Durrësit.

Nga Porti më i madh i vendit kanë hyrë  gjatë paradites së sotme tre tragete me 4600 pasagjerë si dhe rreth 1 mijë makina.