Home Aktualitet Video/ Festa e çmendur e Neymar, ja skuadra me të cilën është...

Video/ Festa e çmendur e Neymar, ja skuadra me të cilën është tifoz

0
14

Triumfi i Flamengos në finalen e Copa Libertadores ka gëzuar mjaft tifozë brazilian si dhe shumë ndjekës të futbollit në të gjithë botën.

Ndër to dhe shumë prej yjeve të arenave europiane dhe një prej tyre është pikërisht Neymar.

Nuk mund të mos mungonte ylli brazilian i cili festoi si i çmendur atë “remuntada” të lojës në minutat e fundit.

Ai zbuloi skuadrën e tij të preferuar brazilian nëpërmjet postimeve në instagram të disa videove duke festuar teksa ndiqte ndeshjen me miqtë e tij.

Flamengo arriti të fitojë ndaj River Platë, një ndeshje dramatike vetëm në minutat e fundit të lojës.

Që nga pjesa e parë ata ishin në disavantazh me rezultatin 1-0 teksa në minutën e 89′ dhe të 92′ Gabriel i dhuroi trofeun e dytë të Copa Libertadores Flamengos.