Zv.kryeministrja ndër të parët që voton në Tiranë: Uroj një proces të qetë

0
21
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Zëvendëskryeministrja Belinda Balluku është ndër të paët që është paraqitur në qendrat e votimit dhe ka hedhur votën e saj për zgjedhjen e kryebashkiakut të Tiranës.

Balluku pasi ka votuar ka dhënë edhe një mesazh, duke thënë se duhet të jetë një proces i qetë dhe i pandërprerë, siç e meriton Shqipëria

“Është një ditë e rëndësishme për vendin tonë, ku sovrani zgjedh kryebashkiakët, ka një rëndësi të veçantë për të zgjedhur se kush do të jenë ato që do të drejtojnë bashkinë e vendit pasi puna e tyre ka një rëndësi për familjet e qytetarëve. Është e rëndësishme që të kemi një proces të vazhdueshëm të pandërprerë dhe të qetë ashtu siç Shqipëria e meriton”, është shprehur Balluku.

Zjarr Tv Ad