Zvicër – Rusi/ Rrahje në futbollin e femrave

0
27

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në futbollin e femrave, në ndeshjen në mes Zvicrës dhe Rusisë në kualifikimet e Kampionatin Evropian të 17-vjetareve. Konflikti erdhi pas një ndërhyrje të palejueshme në mesin e fushës teksa të dyja kapitenit shpërthyen në rrahje. Si fillim, kapitentja e Zvicrës, Ele Ljustina e goditi rusen, Pamen Chato e cila ia ktheu në të njëjtën mënyrën. Futbollistet u përjashtuan nga loja me kartonë të kuq. Zvicra e fitoi këtë ndeshje me shifrat 4:2.Kujtojmë se për Zvicrën në këtë ndeshje nga minuta e parë u aktivuan edhe shqiptaret Ardita Iseni dhe Yllka Kadriu.