Dhunohet i burgosuri në Fushë-Krujë

0
208

Një i dënuar në burgun e Fushë Krujës , i identifikuar si Adreatik Lala, dyshohet se Lala mund të jetë dhunuar nga ana e policisë, dhe ka pasur hematoma në kokë.
Adreatik Lala është dënuar për për disa vjedhje. Burime për Fax news bëjnë me dije se Agron Babasi dhe Ervis Beshi policë të grupit të gatshëm kanë dhunuar në mënyrë ç’njerëzore të dënuarin Adreatik Lala.
Sakaq, veprimet e ndërmara nga grupi i gatshëm bihen në kundërshti me të drejtat e njeriut.