Mesfushori i Manchester United, futbollisti i parë me emoji

0
564

Paul Pogba është futbollisti i parë që ka emoji e tij, simbolin grafik të përdorur në mesazhe, email apo rrjete sociale.

Ka qenë vetë mesfushori i Manchester United në profilin e tij Twitter, duke e falenderuar për inciativën.

Në emoji mesfushori i Djajve të Kuq shfaqet me një protret me vëth, pirsing dhe inicialet e verdha të dizenjuara në flokë.

Një ekskluzivitet ky që për momentin ish kampioni i Juventusit nuk e ndan me asnjë yll tjetër të futbollit.