Ambasadori italian: U takova me Ramën, u bisedua mbi çështjet kryesore për dy vendet

0
18

Përmes një postimi në Twitter, ambasadori italian në Shqipëri, Fabrizio Bucci ka bërë me dije takimin e tij me kryeministrin Rama.

Ai shkruan se u bisedua mbi çështjet kryesore me interes parësor për Shqipërinë dhe Italinë.

Ambasadori Bucci: Takim i gjatë këtë mëngjes me Kryeministrin @ediramaal. U bisedua mbi çështjet kryesore me interes parësor për Shqipërinë dhe Italinë. Dialog konstant dhe i ngjeshur në të mirë të shtetasve të Vendeve tona!