Astronauti i dytë që shkeli në Hënë martohet sërish në ditëlindjen e 93-të

0
52
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Astronauti legjendar i Apollo 11 Buzz Aldrin, personi i dytë që shkeli në Hënë, tha se ishte martuar me të dashurën e tij prej shumë kohësh të premten, në ditëlindjen e tij të 93-të.

Aldrin dhe Anca Faur, nënkryetare ekzekutive e Buzz Aldrin Ventures, u martuan në një ceremoni private.

“Në ditëlindjen time të 93-të… kam kënaqësinë të njoftoj se dashuria ime prej kohësh, Dr Anca Faur dhe unë u martuam”, shkroi Aldrin në Twitter së bashku me fotot e tij dhe Faur, e cila thuhet se është 63 vjeç.

“Ne u bashkuam në martesën e shenjtë në një ceremoni të vogël private në Los Anxhelos dhe jemi po aq të emocionuar sa adoleshentët që po ikin.”

Sipas profilit të saj në LinkedIn, Faur fitoi një doktoraturë në inxhinieri kimike nga Universiteti i Pittsburgh në 1996 dhe kishte punuar më parë për Union Carbide dhe Johnson Matthey përpara se të bashkohej me Buzz Aldrin Ventures. Ajo kishte shërbyer gjithashtu si arkëtare për Këshillin e Biznesit të Hidrogjenit në Kaliforni.

Tre martesat e mëparshme të Aldrin përfunduan me divorc.

Zjarr Tv Ad