Basha paralajmëron drejtorët e policive: Në qelitë ku sot është Bardh Spahia do të jetë njëri prej jush

0
11

Kryetari i PD-së deklaron se nuk do të ketë asnjë normalizim politik në Shqipëri ka ndëshkuar autorët e vjedhjes së votave.

Në deklaratën për  median Basha ftoi të gjithë qytetarët ti bashkohen protestës së nesërme që do të nisë në orën 20:00

“Asnjë hap politik dhe as zgjidhje politike në Shqipëri nuk do të bëhet pa patur në themel ndëshkimin e atyre që vodhën e votave. Asnjë marrëveshje nëse nuk ndëshkohen ata që vodhën votat” 

Basha paralajmëroi dhe Sandër Lleshajn se do të mbajë përgjegjësi ai dhe të gjithë drejtorët e policisë

“Sandër Lleshaj është vegla më e ftohtë dhe e pashpirtë e Ramës për të nxitur vëllavrasjen. Shumë shpejt ai do të mbajë përgjjgësi për helmimin, dhunimin dhe persekutomin që u ka bërë shqitarëve për të mbrojtur Edi Ramën. Edhe drejtoret e policise nga Ardi Veliu tek Roland Hysajt me shokë do të jeni në burg shumë shpejt. Në qelitë që sot është Bardh Spahia do të jetë njëri prej jush”