Berisha sulmon kryeministrin: Rama E quajti horr, por Nuhi është hero

0
100

Sali Berisha ka sulmuar sot kryeministrin Edi Rama, lidhur me qëndrimin e këtij të fundit ndaj oficerit të policisë Emiljano Nuhu që denoncoi për përdhunim djalin e deputetit të PS-së Rrahman Rrahja.

Berisha tha se Rama quajti horr një nga heronjtë e vërtetë të Policisë së Shtetit, ndërsa ka publikuar edhe certifikatat e këtij të fundit.

REAGIMI I BERISHËS

Ja kush eshte Emiliano Nuhu, qe kryeperdhunuesi Edvin Rama e quan horr!
Te dashur miq, oficeri i Emiliano Nuhu, te cilin kryeperdhunuesi Edvin Kristaq Rama e quajti horr, eshte nje nga heronjte e vertet te Policise se Shtetit. Ketu me poshte keni nente diplomat, çertifikatat, vleresimet shqiptare dhe nderkombetare te oficerit Emiliano Nuhu, nje hero i vertet para ligjit dhe ne detyrat e tij, te cilin Edvini e quan horr sepse me deshmine e tij tronditese u faktoi shqiptareve dhe botes se Rexhep Rraja, biri kriminel ne kerkim i pushtetit, eshte nje sadist, perdhunues kurse Edi Rama eshte kryperdhunues i rrethuar nga horra dhe perdhunues ministra, deputete, komisare, prokurore, gazetare, psikologe si Faqezi Droga, Tulant Bega, Geron Velia.. etj etj. sb