“Bie” Shkodra! Benet Beci po fiton thellë zgjedhjet në bastionin e demokratëve

0
47
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Kandidati i Partisë Socialiste, Benet Beci po fiton Bashkinë e Shkodrës me rezultat mjaft të thellë.

Janë numëruar 212 qendra votimi nga 247 në total dhe Beci kryeson me mbi 10 mijë vota.

Ai udhëheq me 29,234 vota, që përkthehen në 60.28%. Ndërsa rivali i tij në garë, Bardh Spahia, ka siguruar 19,265 vota ose 39.72%.

Shkodra do të jetë për herë të parë e administruar nga socialistët, të cilën kanë premtuar investime të shumta.

Për kampin demokrat, humbja e bastionit më të rëndësishëm, është një goditje mjaft e rëndë, që vë në pikëpyetje vijimin e qëndrimit të Sali Berishës në krye të opozitës.

Zjarr Tv Ad