Dita e Verës me shi, në fund të marsit temperatura të ulëta në zonat malore

0
421

Pas kohës me diell që ka mbizotëruar ditët e fundit, temperaturat pranverore do të pasohen nga një mot i paqëndrueshëm dhe me reshje.

Sipas parashikimeve mesdita e të hënës dhe kryesisht gjatë pasdites, do të jetë me reshje në pjesën më të madhe të territorit, kryesisht në veri dhe në zonat qendrore, ndërsa reshjet do të jenë më të pakta në jug të vendit.

Më pas do të ketë sërish një rritje temperaturash në pjesën tjetër të javës deri të premten. Pas datës 20 mars temperaturat do të shkojnë në vlera negative në pjesën më të madhe të zonës malore.