Dyshohet për lidhje terroriste, ndalohet një person në Elbasan

0
3

Policia e Elbasanit ka shoqëruar në Komisariat një shtetas I cili sapo ishte kthyer nga egjipti dhe që dhyshohet se ka lidhje me terrorizmin.

Bëhet fjalë për Bledar Ibrahimin i cilin është shoqëruar gjatë ditës së sotme por ende janë të paqarta detajet për rastin.

Ndërkohë policia akoma nuk ka dalë me një njoftim zyrtar për të shpjeguar arsyet e ndalimit të personit në fjalë.