E ardhmja e futbollit botëror, ja 20 talentet premtues sipas “Daily Mail”

0
14
LUGANO, SWITZERLAND - JULY 14: Sebastiano Esposito of FC Internazionale in action during a pre-season friendly match between Lugano and FC Internazionale on July 14, 2019 in Lugano, Switzerland. (Photo by Claudio Villa - Inter/Inter via Getty Images)

Vlerat e tyre janë tashmë në stratosferë por disa ende nuk njihen në opinionin sportiv në botë.

E megjithatë tabloidi Anglez “Daily Mail” ka arritur të nxjerrë sot një listë me 20 futbollistë që janë nën moshën 20-vjeçare dhe që pritet të kapin majat e futbollit në pak vite. Në listë bëjnë pjesë sulmuesi i Interit Espozito, ai i Barcelonës, Ansu Fati dhe ai i Flamengos, Lincoln, por edhe emra të tjerë që luajnë si mesfushorë, mbrojtës apo portierë, që sipas tabloidit, duhen mbajtur nën vëzhgim gjatë vitit 2020.

Ja lista me 20 futbollistë sipas Daily Mail:

Sebastian Espozito (Inter) – Sulmues

Kenneth Taylor (Ajax) – Fantazist

Xavi Simons (PSG) – Mesfushor

Troy Parrott (Tottenham) – Sulmues

Eric Garcia (Manchester City) – Mbrojtës

Ansu Fati (Barcellona) – Sulmues

Willem Geubbels (Monaco) – Sulmues krahu

Lincoln (Flamengo) – Sulmues

Sergio Gomez (Borussia Dortmund) – Mesfushor

Takefusa Kubo (Real Madrid) – Sulmues

Gabriel Brazao (Inter) – Portier

Romario Barò (Porto) – Mesfushor

Eduardo Camavinga (Rennes) – Mesfushor

Adil Aouchiche (Psg) – Mesfushor

Charlie Broën (Chelsea) – Sulmues

Mohamed Ihattaren (Psv) – Mesfushor

Pablo Moreno (Juventus) – Sulmues

Sontje Hansen (Ajax) – Sulmues

Dominik Szoboszlai (Salzburg) – Fantazist

Paulinho (Bayer Leverkusen) – Sulmues