Fotoja me Obamën, Berisha sulmon Ramën dhe citon gazetaren amerikane: Në SHBA kërkohet burgosja e Edvinit

0
4
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

“Në SHBA kërkohet burgosja e Edvin Mafise. Mbi të rëndojnë 4 akuza të rënda që në tërësi e dënojne me 12 vjet burg”. Kështu deklaron ish-kryeministri Sali Berisha në lidhje me pasardhësin e tij në qeveri, Edi Rama.

Përmes një postimi në ‘Facebook’ Berisha thekson se Rama ka shkelur ligjin elektoral amerikan që ndalon financimin e huaj për kandidatet dhe partitë ne fushate elektorale duke dhënë 80 mijë dollarë për foton që bëri me Presidentin Obama. Berisha shkruan më tej se arrestimin e Ramës e ka kërkuar edhe gazetarja e Fox News, rrjetit televiziv me te madh ne SHBA, Sara Carter.

Kujtojmë se gazetarja e gjigandit amerikan, Fox News, Sara Carter iu rikthye çështjes së fotos Rama-Obama. Përmes një postimi në Twitter ajo ngrinte pyetjen: “Pse nuk është në burg kryeministri shqiptar?”, duke shtuar se një shtetas amerikan është në burg tashmë për këtë çështje.

REAGIMI I BERISHËS
Ne SHBA kerkohet burgosja e e Edvin Mafise.
Mbi të rëndojnë 4 akuza të rënda që në tërësi e dënojne me 12 vjet burg.

1-Ai ka shkelur ligjin elektoral amerikan qe ndalon te financimin e huaj per kandidatet dhe partite ne fushate eletorale duke financuar me 80 mije dollare foton qe beri me Presidentin Obama.
2-Ai akuzohet per mashtrim ne rrethana qe e rendojne shume. Kjo sepse per tu futur tek presidenti Obama ai eshte paraqitur si bashkshortja e Bilalit nderkohe qe Bilali ishte i martuar dhe me femije.
3-Edvin Mafia denohet si fallsifikator sepse per te shkuar ne dreken e Presidentit ai ka prodhuar dokumenta fallco martesore te gjendjes civile si bashkshorte e Bilalit nderkohe vet kishte bere dasmen dhe ishte martuar me zonjen Xhillari.
4-Denohet per larje parash pasi fondi prej 80000 dollare qe i ka dorezuar avokatit vjen nga para te pista.
Per te gjitha keto ne ShBA jane denuar me 4-6 vjet deri tani dhe kane bere burg Bilali, Avokati grek Argeros eshte ne biruce.

Gazetarja e mirenjohur e rrjetit televiziv me te madh ne SHBA, Sara Carter kerkon burgosjen e kryeministrit shqiptar. Nderkohe thuhet se pas denimit te Argeros dhe denoncimit te Edvin Mafise nga avokati i Argeros eshte vene ne hetim dhe ndjekje penale te Edvin Mafise.
Ketu me poshte keni statusin saj ne Tweter. sb

Zjarr Tv Ad This is a sample article. ...