Futboll dhe dhunë në Giuseppe Meazza

0
29

Një tifoz i Interit ka ndërruar jetë afër stadiumit Giuseppe Meazza ku po luhej pjesa e parë e ndeshjes INTER – NAPOLI. Daniele Belardinelli 35-vjeç është dërguar në spital pas përplasjes me tifozët napoletanë. Një furgon me tifozë nga Napoli i ka bllokuar rrugën dhe e kanë goditur me shkopin e zinxhirë. Atij i është dhënë ndihma e parë, por nuk ka arritur të mbijetojë. Gjithashtu katër të tjerë janë plagosur me thikë , por janë jashtë rrezikut për jetën. Hetimet akoma vazhdojnë që kjo histori të mos përsëritet më.