Greqi/ Sulm spektakolar në një bankë

0
33

Një sulm spektakolar ka ndodhur në një bankë, ku persona të maskuar kanë vjedhur gjatë natës.

Grabitja e armatosur është regjistruar në orën 4:00 të mëngjesit të së enjtes në një bankë të nivelit të dytë në lagjen, “28 tetori” në qytetin e Megaras në Greqi.

Katër persona me maska përplasën me makinë derën e degës së Alpha Bank.

Pastaj ata tërhoqën nga brenda bankës një bankomat (ATM) dhe e ngarkuan në një automjet të dytë me të cilin u arratisën.

Autorët e braktisën makinën e parë jashtë bankës dhe më pas ikën.

Policia po kryen kërkimet për gjetjen dhe arrestimin e tyre.