Helidon Bushati: Edi Rama zbulon pas 8 vitesh krizën e ujësjellësve/ Kjo është cilësia e punës që ka bërë Rilindja

0
25
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Deputeti i Partisë Demokratike për qarkun e Shkodrës, Helidon Bushati, ka reaguar në lidhje me deklaratat e Kryeministrit Edi Rama, sa i takon problematikave të ujësjellësve në vendin tonë.

Përmes një postimi në “Facebook”, Bushati thekson se ngjarja në Krujë ku u helmuan qindra banorë, nxori në pah punët elektorale, pa cilësi dhe të dëmshme të rilindjes. Ndërkohë që Bushati shtron pyetjen se; kush e ka përgjegjësinë?!

Postimi i Bushatit: 

“Pas 8 viteve në pushtet, Rama ka mësuar se gjendja e Ujësjellësve është e rëndë. Më parë deklaronte se ka bërë më shumë se gjithë qeveritë të marra bashkë, por sot po i rezulton dështim. Ngjarja në Krujë ku u helmuan qindra banorë, nxori në pah punët elektorale, pa cilësi dhe të dëmshme të rilindjes.

Prej 30 muajsh ai ka nën kontroll edhe çdo bashki tashmë, me kryetarë të emëruar prej tij. I kujt është faji? Kush mban përgjegjësi? Ish-drejtuesit e fundit te Ujësjellësve ti i ke promovuar, i ke bërë deputetë e zyrtarë akoma më të lartë. E vërteta është se ky sistem është sot në këtë pikë, sepse i ngjan kryekeput dhe është pjellë e rilindjes, e qeverisjes për përfitime, për interesa, e për vota”, -shkruan Bushati.

Zjarr Tv Ad This is a sample article. ...