IGJEUM/ Ja surprizat e motit për ditën e hënë

0
21

Sot pasdite, 13 janar,  nuk priten reshje, ndërsa nesër priten reshje të dobëta, kryesisht gjatë pjesës së dytë të ditës. 

Në pjesën Perëndimore, ato do të jenë në formë shiu (ose shi i përzier me dëborë), përjashtuar zonën Shkodër-Lezhë. Në pjesën tjetër të territorit ato do të jenë në formë dëbore.

Temperaturat  do të pësojnë rritje të lehtë.

Më konkretisht, nesër (e hënë dt.14) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 1 / 9 °C

në vendet e ulëta: 0 / 6 °C

në vendet malore: -8 / 2 °C

Sot pasdite dhe nesër era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.