Ilir Meta dënon mizoritë ruse në Ukrainë: Të ndalen menjëherë aktet barbare!

0
15
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka reaguar për aktet e mizorisë ruse në Ukrainë, pasi së fundi një varr masiv u gjet në Izium

Meta thotë se këto janë prova të gjenocditi rus ënë Ukrainë, dhe thekson se të tilla akte duhet të ndalen menjëherë.

Reagimi i plotë:

Zjarr Tv Ad