KPK shkarkon nga detyra gjyqtarin Tritan Hamitaj/ Nuk kaloi Vettingun

0
31

TIRANË– Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtarin Tritan Hamitaj.

Ai punonte si gjyqtar në Apelin e Durrësit.

Hamitaj nuk rezultoi i pastër një nga kriteret e vlerësimit atë të pastërtisë së figurë, pasuria dhe të profesionalizmit.