Lajthit gjenerali i Putinit (VIDEO)

0
48
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Gjenerali Matovnikov është aktualisht zëvendës-shefi i forcave tokësore të Rusisë, me përgjegjësi për praninë ushtarake të Moskës në Bjellorusinë fqinje. Ai është një ish-anëtar i këshillit të sigurisë me ndikim të Moskës dhe shërbeu si udhëheqës ushtarak i Putinit në Distriktin Federal të Kaukazit të Veriut, një zonë me rëndësi strategjike për Rusinë.

Ai besohet se është përgjegjës për dëmin e rëndë prej 274 milionë paund që pësoi dje një aeroplan spiun rus.

“Pas publikimit të videos ka shumë të ngjarë të synojë të turpërojë më tej Matovnikovin për dështimet operacionale” tha Chris O, një ish- ushtarak.

VIDEO

Zjarr Tv Ad