Mbledhja e kabinetit qeveritar në Tepelenë/ Analisti i njohur zbardh prapaskenat e forta dhe plas deklaratën ‘bombë’: PS po përgatitet për zgjedhje të parakohshme

0
228
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Analisti Ben Andoni komentoi situatën brenda PS dhe mbledhjen informale të kabinetit qeveritar që po mbahet në Tepelenë.

Në një intervistë për Euronews Albania, ai nënvizoi se PS po përgatitet për zgjedhjet të parakohshme ndërsa shtoi se brenda kësaj partie ka probleme të cilat ende nuk janë shfaqur.

“Unë mendoj se PS po përgatitet drejt zgjedhjeve të parakohshme. Do të ketë ndryshime të përkohshme. PS ka probleme brenda, por që ende nuk po i shfaq. Raportet ndërkombëtare diktojnë ndryshime rrënjësore. Do ishte më mirë që ai ta lëshonte postin e kryeministrit dhe të mos e kalonte përgjegjësinë te vartësitë”, tha Andoni.

Zjarr Tv Ad