Mediat spanjolle: Bandat shqiptare kontrollojnë tregun e kokainës në Britani

0
5

Mediat spanjolle shkruajnë se bandat shqiptare po bëjnë kërdinë në Britaninë e Madhe, duke rritur akoma më tej “rrezen e veprimit” të tyre në veprimtari kriminale.

Në shkrim thuhet se kriminelët shqiptarë sa vjen e bëhen gjithmonë e më tepër të sofistikuar. Banditët më shumë janë të përqendruar në trafikun e drogërave të forta si kokaina, duke qenë se është një lëndë narkotike mjaft e fortë dhe që kushton së tepërmi, shkruajnë mediat në Spanjë.