Oneplus 7 pritet të dalë në 14 maj

0
3

Duhet vetëm të presim një muaj për të parë sfidën e smartfonit OnePlus për Samsung Galaxy S10 dhe H303. Sipas të dhënave nga Kina, kompania aziatike më 14 maj duhet të zbulojë linjën OnePlus 7, e përbërë si përherë në vitet e fundit nga një model normal dhe një Pro, por për të cilin këtë vit do të shtohet një version i pajtueshëm me rrjetet e reja 5G.

Megjithatë, ky i fundit mund të arrijë në treg në një datë të mëvonshme.

Datën e ka zbuluar, Ishan Argawal, përmes një fotoje në Twitter.Ky indiferencë u shtohet atyre që qarkullojnë ditët e fundit, dhe që përshkruajnë një smartfon me një ekran 6.5 inç, procesor Qualcomm, Snapdragon 855, 8 ose 12 GB Ram dhe memorie të brendshme 128 ose 256 GB.

Në anën e pasme ka një kamerë të trefishtë të pasme, me një sensor kryesor 48 mega piksel, një kënd ultra të gjerë dhe një lente telefoto 8 mp.

Kamera e përparme do të jetë 16 mp.