Pacolli mbështet këtë Kombëtare në Kupën e Botës

0
124
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka zbuluar se për cilën skuadër do të bëjë tifo në Kampionatin Botëror “Qatar 2022”.

Pacolli tha se do ta përkrah Zvicrën gjatë këtij kampionati.

Po ashtu ai theksoi do të udhëtojë drejt Qatarit.

“Në këtë kampionat, unë bëj tifo për Zvicrën me kapitenin e ekipit, Granit Xhaka”, tha Pacolli.

Postimi i tij:

Sot në Katar fillojne lojrat për Kupën e Botës në futboll, një vend i bukur dhe i rregulluar. Shumë personalitete po flasin negativisht për vendin dhe bëjnë thirrje për bojkot të ngjarjes. Katari ka rregullat e veta, dhe kushdo që dëshiron është i mirëpritur, askush nuk është i detyruar të vizitojë vendin. Unë jam mysafir i ftuar dhe kam pranuar ftesën e autoriteve. Në këtë kampionat, unë bëj tifo për Zvicrën me kapitenin e ekipit, Granit Xhaka.

Zjarr Tv Ad