Peqin/ Babai qëllon me thikë djalin

0
26
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Pas një sherri për motive të dobëta, babi ka qëlluar me thikë djalin duke e lënë të plagosur, por fatmirësisht ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Ngjarja  ka ndodhur në fshatin Vashaj të Peqinit. 

Menjëherë është kryer arrestimi i babait dhe policia po punon për zbardhjen e plotë të rastit.

“Specialistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Peqin,  arrestuan në flagrancë shtetasin:

Y.S., 64 vjeç, banues në fshatin Vashaj, Peqin.

Arrestimi i tij u bë pasi  për motive të dobta, ka goditur me mjet prerës (thikë) djalin e tij, i cili ndodhet  jashtë rrezikut për jetën.

Materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për veprën penale “Dhuna në familje”, parashikuar nga neni 130/a/3 i Kodit Penal”, njofton policia.

Zjarr Tv Ad