Petrit Vasili nxjer videon “Edi Rama kunder Edi Rames”

0
4

Ne nje konference per shtyp nga selia e LSI, Petrit Vasili i drejton pyetje retorike publikut ne menyre qe te sqaroje videon qe ka postuar persa i perket deklarates se Edi Rames ne vitin 2012. Ne video, Edi Rama shprehet se eshte kunder ndryshimit te kushtetutes si edhe nuk mund te gjendej ne ate kohe , ne nje klime te ngarkuar me shpifje te opozites , konsesus per ndryshimin e kushtetutes. Duke ndare kete video me publikun , Petrit Vasili thote  se ky kryeminister pa karakter, pa parime, pa ideale, por me nje aktrim gjithe patos dhe deri ne perfeksion i kundervihet vete ‘Edi Rames” dhe te gjithe kete e ben per shkak te frikes se humbjes se pushtetit. Frika e humbjes se pushtetit e ben kete kryeminister jo te denje per vendit ,per aq kohe sa hera-heres  ndryshon mendimet persa i perket ndryshimit te kushtetutes, sepse ne te vertete synon te  pershtatet me klimen shqetesuese dhe me presionin e publikut dhe opozites

https://www.facebook.com/watch/?v=276986390419413