Protesta në Himarë për Belerin, vjen reagimi nga Ylli Manjani:“I love greeks!’’

0
349
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Teksa në Himarë po mbahet një protestë në mbrojtje të Fredi Belerit, një numër i madh mbështetësish janë grumbulluar në pedonalen e qytetit. Protesta ka zgjuar interes të madh të mediave greke, të cilat po ndjekin nga afër aktivitetin.

I pranishëm është edhe ish-ministri Ylli Manjani. Ky i fundit dha një deklaratë në shqip, duke e konsideruar arrestimin e Belerit si të gabuar dhe të paligjshëm.

“Unë jam avokat, ministër, por avokatia është profesioni tim dhe kam konstatuar se arrestimi është i paligjshëm, nuk duhet të ndodhte, ndalimi është i gabuar. Azgan Haklaj u zgjodh deputet nga burgu. Keni inat me Fredi Belerin, dakord por jepini hakun!

Sipas ish-ministrit të Drejtësisë kjo nuk është çështje e Fredi Belerit, por e demokracisë”.

“I have nothing against them. I love greeks, but this is for democracy”, tha Manjani në gjuhën angleze për mediat greke.

Fredi Beleri, kandidat i koalicionit opozitar “Bashkë Fitojmë”, u arrestua dy ditë para zgjedhjeve të 14 Majit dhe bashkë me bashkëpunëtorin e tij Pandeli Kokaveshi, akuzohen për blerje votash.

Zjarr Tv Ad